سوالات متداول

سوالات متداول

طراحی وبسایت

تحلیل و مشاوره در خصوص انتخاب امکانات مورد نیاز برای وب سایت
ثبت دامنه (انتخاب نام مناسب برای سایت)
ارائه مستندات (دریافت اطلاعات اولیه و نظرات مشتری در خصوص امکانات سایت)
انجام مراحل طراحی گرافیکی قالب و ظاهر سایت
تائید طرح توسط مشتری
کدنویسی و تحویل اولیه پروژه
ورود اطلاعات اولیه وب سایت
طراحی صفحات بر اساس آخرین استانداردها
اختصاص فضای اینترنتی (هاستینگ) Hosting
بارگذاری سایت طراحی شده بر روی فضای اینترنت
تحویل و آموزش وب سایت در محل شرکت
شروع پشتیبانی یکساله وب سایت ( شامل آپدیت های نرم افزاری - برطرف کردن اشکالات احتمالی و فنی وب سایت )

پهنای باند در واقع میزان اطلاعاتی است که در طول ماه توسط سایت شما می تواند رد وبدل شود مثلا فرض کنید شما یک فایل ۱ مگابایتی رار روی سایت خود قرار دهبد و پهنای باند ماهیانه ی سایت شما ۲۰ گیگا بایت می باشد . در این صورت این فایل ۱ مگابایتی در طول ماه ۲۰۰۰۰ بار می تواند توسط افراد در اینترنت دانلود(مشاهده) شود.

دامنه نام منحصر به فردی است در دنیای وب که برای شناسایی وبسایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد  و از یک یا چند قسمت تشکیل شده است که با نقطه (دات) از هم جدا می شوند . قسمت اول ماهیت آدرس www ، قسمت دوم نام دامنه (domain name) و به قسمت سوم پسوند دامنه می گویند. دامنه های خارجی مانند (com, org, net ,...) بصورت سالانه ثبت و تمدید می گردند و تنها دامنه ir که دامنه ملی است بصورت سالانه یا پنج ساله قابل ثبت و تمدید هست.

پسوند com. متداولترین پسوند در دنیای وب می باشد و عموم مردم بصورت پیش فرض به این پسوند فکر میکنند. بنابراین اگر نام دامنه مورد نظرتان با پسوند com. آزاد می باشد آن را به ثبت برسانید. البته بعضی از پسوندها ممکن است برای وب سایت شما مناسبتر باشد. بعنوان مثال برای سایتهایی که در زمینه آموزشی فعالیت دارند پسوند org مقبولیت بیشتری دارد.  com / .net / .org / .info / .biz / .ir.   پسوندهای متداولتری هستند و سبب می شوند تا ترافیک سایت شما افزایش یابد.

اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایتها معمولا تنها جهت معرفی کسب و کار کاربرد دارند، عملیات محتوایی سایت به ندرت صورت می پذیرد و در مقابل سایتهای پویا یا داینامیک نیاز شدید به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت طراحی و توسعه می یابند .

در گذشته برای نمایش یک سایت در موبایل یک طراحی مجزا انجام می دادند در این نوع طراحی سرور با توجه به شناسه مرورگر کاربر تشخیص  می داد که کاربر سایت را با موبایل بازدید می کند در این حالت محتوای موبایل را در همان آدرس به او نشان می داد یا او را به URL مخصوص موبایل هدایت می نمود. اما در طراحی سایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Webdesign مشهور است ساختار لایه های سایت به صورت شناور طراحی می شود و با کمک خاصیت Media در تگ Link با توجه به سایز صفحه css  مربوطه بارگزاری می شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن و چینش محتوا در ابعاد مختلف می شود.

روشی برای ارتقاء یک وب سایت به منظور افزایش تعداد بازدیدکننده هایی است که از موتورهای جستجو دریافت می کند. سئو  جنبه های متفاوتی دارد، از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته تا لینک هایی که دیگر سایت ها به شما می دهند، به عبارت دیگر سئو به این معناست : اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتورهای جستجو قابل فهم باشد. سئو تنها درباره ی موتورهای جستجو نیست  بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت وب سایت به طوری است که برای کاربران خوشایند باشد.

هاست و دامین بصورت یکساله ثبت می گردد و بعد از یک سال مجدداً باید برای تمدید آن اقدام نمود.

مقدار فضای لازم بستگی به نوع طراحی و فعالیت شما در سایتتان دارد. شما باید حجم فایل هایی که سایت شما را در بر میگیرد را محاسبه کنید ومقدار فضایی بیشتر از آنچه محاسبه کرده اید را خریداری کنید. بعنوان مثال فضای مورد نیاز برای سایتی که در زمینه ارائه فایل و عکس فعالیت می نماید به مراتب بیشتر از وبسایت شرکتی است که تنها قصد معرفی خود را دارد.مشکلات متداول کامپیوتری

سوالات و مشکلات متداول کامپیوتری را از این قسمت می توانید مطالعه نمایید.

دلیل این اتفاق ایجاد تغییردر کارت گرافیک است.
1- برای کارتهای گرافیک Intel  می توانید ازفلش بالا پایین + Ctrl + Alt  استفاده کنید .
2- برای کارتهای گرافیک  NVidia نیز بر روی صفحه Desktop راست کلیک کنید، Screen Resolution را انتخاب کنید، سپس در قسمت Orientation گزینه ی Landscape  را انتخاب کنید .
 

1- ریست مرورگر
2- نصب فلش پلیر
3- عوض کردن   uni-code مرورگر